Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

2,5 mln pasażerów obsłużonych od początku roku do 19 XII

Już 2,5 miliona pasażerów - zostało obsłużonych na Lotnisku Warszawa/Modlin od początku 2015 roku do 19 XII - to rekord w dotychczasowej historii portu.

W ‎ zeszłym roku port przyjął 1,7 mln podróżnych czyli niespełna milion pasażerów mniej, niż w obecnym

"Bardzo się cieszymy że lotnisko wciąż się tak szybko rozwija. Odnotowujemy stałe wzrosty: zarówno liczby pasażerów jak i przychodów lotniska z działalności, szczególnie poza lotniczej. Wyniki lotniska oceniamy bardzo dobrze. Jest to opinia nie tylko nasza, ale przede wszystkim wszystkich właścicieli spółki zarządzającej portem. Jesteśmy obecnie (XII) już czwartym największym portem w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. Na lotnisku odprawia się prawie 8 tys. podróżujących ‎dziennie i ok. 230 tys. miesięcznie - tak dobrego wyniku nie zakładały nawet plany wykonawcze Spółki - mówi Piotr Okienczyc, prezes spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

W ciągu ponad trzech lat działalności  spółka rozwinęła ‎ siatkę oferowanych połączeń do 36 kierunków lotniczych w całej Europie, w tym 2 krajowych.

Najpopularniejszymi kierunkami‎ od początku tego roku są:

1. Londyn ‎Stansted

2. Wrocław

3. Bruksela

4. Gdańsk

5. Rzym Ciampino

6.Paryż

7.Oslo

8. Mediolan Bergamo

9. Dublin

10. ‎Ateny

Bardzo ważne jest, że już zaczynamy przynosić zysk - na poziomie EBITDA wyniesie on z końcem roku ok 14 mln zł. Zysk netto osiągniemy w 2017 roku - czyli niecałe 5 lat po uruchomieniu lotniska - to rekordowo szybko jak na tak dużą inwestycję - mówi Marcin Danił, wiceprezes spółki.

Partnerzy