Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Praktyczne wskazówki przed wylotem

A A A Drukuj

Zanim ruszysz w podróż

Zanim ruszysz w podróż

Ze względu na przepisy dotyczące przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 zasadne jest uwzględnienie w planie podróży i dojazdu na lotnisko zwiększonych środków kontroli bezpieczeństwa zdrowotnego, co może wpływać na przepustowość punktów kontroli bezpieczeństwa.

 

Przygotuj się do podróży. Punkty odpraw Check-in są otwierane na 3 godziny przed planowaną godziną odlotu samolotu, dlatego zalecamy przybycie na Lotnisku Warszawa/Modlin, z co najmniej takim wyprzedzeniem. Punkty odpraw Check-in są zamykane na 40 minut przed planowanym odlotem, natomiast zamknięcie wyjść Gate następuje na 30 minut przed planowanym odlotem. Przybycie na lotnisko z opóźnieniem może skutkować niewpuszczeniem pasażera na pokład samolotu.


Sprawdź dokumenty. Na początku spakuj do torebki, plecaka  czy marynarki wszystkie niezbędne dokumenty. Sprawdź odpowiednio wcześniej, jakie dokumenty są wymagane w danym kraju - paszport, dowód osobisty, wiza.


Wydrukuj kartę pokładową. Karta pokładowa zawiera wszystkie niezbędne dane dotyczące pasażera i jego podróży. Pamiętaj, aby wydrukować kartę pokładową w domu, unikniesz dodatkowych kosztów i zaoszczędzisz czas.


Spakuj się rozsądnie. Uwzględnij porę roku, pogodę, wagę i rozmiar bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego. Regulamin przewozu bagażu realizowany jest w oparciu o przepisy i procedury określonego przewoźnika. Przygotuj się odpowiednio do kontroli bezpieczeństwa. Spakuj do pojedynczej przeźroczystej, zamykanej, plastikowej torebki wszystkie płyny, aerozole i żele* przy uwzględnieniu, że każdy pojemnik nie może przekraczać pojemności 100 ml. Pamiętaj, że spakowane płyny, aerozole i żele* powinny swobodnie mieścić się w torebce o pojemności nieprzekraczającej      1 litra. Przed kontrolą bezpieczeństwa na terenie lotniska w dedykowanych automatach można nabyć torebki. Każdy pasażer może wnieść tylko jedną taką torebkę.

*pasty, emulsje, płynne/stałe mieszanki oraz zawartość pojemników pod ciśnieniem, takie jak pasty do zębów, żele do włosów, napoje, zupy, syropy, perfumy, pianki do golenia oraz inne produkty o podobnej konsystencji.


Sprawdź status lotów. Śledź zmiany w rozkładach na stronie internetowej lotniska www.modlinairport.pl lub u przewoźnika. Informacje o statusie lotów podawane są zwykle z odpowiednim wyprzedzeniem. Przewoźnik może również wysłać w tej sprawie e-mail lub SMS, pamiętaj o tym!


Zaparkuj. Oferta parkingowa lotniska umożliwia pozostawienie samochodu na jednym z dwóch parkingów. Parking krótkoterminowy PA1 usytuowany jest w odległości ok. 50 m od terminala, zaś Parking długoterminowy PA7 zlokalizowany jest w odległości ok. 3 km od terminala pasażerskiego. PA7 to jedyny parking, w ramach usług którego otrzymujesz szybki transfer do samych drzwi terminalu pasażerskiego.

Na lotnisku

 

prm

Potrzeby specjalne (PRM). Pierwszy punkt odprawy Check-in, nr 1 (lewa strona po wejściu do terminala), jest dedykowany obsłudze osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Jest on oznaczony odpowiednimi symbolami. Kontrola bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością odbywa się przy punktach kontrolnych. Osoby z niepełnosprawnością obsługiwane są poza kolejnością.


sos

Słupki SOS przed wejściem do Hali Odlotów służą wezwaniu pomocy/asysty.


pregnat

Kobiety w widocznej ciąży obsługiwane są poza kolejnością. Pamiętaj, że przewoźnik ma prawo odmowy przyjęcia kobiety w zaawansowanej ciąży, lub może wymagać zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego możliwość podróży samolotem. Szczegółowe zasady podróży kobiet w ciąży określa regulamin usług przewozowych obowiązujący przy zakupie biletu u wybranego przewoźnika.

 


children

Pokoje opieki nad dzieckiem. Do dyspozycji podróżnych są trzy pokoje wyposażone w przewijak, umywalkę i krzesło do karmienia.


aed

Defibrylator. Kiedy zauważysz, że ktoś potrzebuje pomocy, powiadom nasz personel. Jest on przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

Odprawa

Po przybyciu na Lotnisko Warszawa/Modlin, pasażer przed wejściem na pokład samolotu, podlega określonym procedurom. Jeśli posiadasz bagaż podręczny, skieruj się z dokumentem tożsamości i kartą pokładową do punktu kontroli bezpieczeństwa. Jeśli zaś posiadasz bagaż rejestrowany, udaj się z dokumentem  tożsamości i kartą pokładową do stanowiska odpraw Check-in. Po nadaniu bagażu przejdź do punktu kontroli bezpieczeństwa. W obu przypadkach, po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, udaj się do wyjść (Gate) – na karcie pokładowej znajduje się informacja, z którego wyjścia „Gate” następuje przejście do samolotu. Teraz spokojnie oczekuj na lot.

check-in

control

control 2

Partnerzy