Przejdź do treści
 • PL
 • EN

Bagaż rejestrowany

A A A Drukuj

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany nadawany jest do luku bagażowego samolotu. Pasażerowie przekazują  go podczas odprawy bagażowo-biletowej, przy tzw. stanowiskach check-in. Tam nadaje mu się zawieszkę bagażową. Od tego momentu odpowiedzialność za bagaż jest po stronie przewoźnika. Wszelkie zasady dotyczące rozmiarów, wagi oraz ilości bagażu rejestrowanego regulują przepisy poszczególnych linii lotniczych.

Zasady przewozu bagażu rejestrowanego w linii lotniczej Ryanair 

Informacje dotyczące przedmiotów dopuszczonych oraz zabronionych do przewozu w transporcie lotniczym znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Bagaż kabinowy

Zgodnie z unijnymi regulacjami z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego, przed kontrolą bezpieczeństwa z bagażu kabinowego należy usunąć komputery przenośne i inne duże urządzenia elektryczne oraz wszystkie płyny, aerozole i żele (np. pasty, emulsje, płynne/stałe mieszanki oraz zawartość pod ciśnieniem, takie jak pasty do zębów, żele do włosów, napoje, zupy, syropy, perfumy, pianki do golenia oraz inne produkty o podobnej konsystencji), które należy przekazać do oddzielnej  kontroli, w oparciu o obowiązujące w tym zakresie zasady.

Do przewozu w ramach bagażu kabinowego po kontroli bezpieczeństwa dopuszczone są płyny, aerozole i żele:

 • znajdujące się w pojedynczym pojemniku o pojemności nieprzekraczającej 100 ml lub jej równowartości, umieszczone w jednej zamykanej przeźroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra, przy czym zawartość plastikowej torebki swobodnie się w niej mieści, a torebka jest dokładnie zamknięta; Jeśli nie posiadasz torebki możesz ją nabyć w automacie przed stanowiskami kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.
 • żywność, mleko dla niemowląt;
 • przeznaczone do użycia w trakcie podróży do celów leczniczych;
 • (zakupione w strefie wolnocłowej) zamknięte w torby zabezpieczone, w których znajduje się dowód ich zakupu w porcie lotniczym lub na pokładzie statku powietrznego;

Pozostałe płyny mogą zostać umieszczone w bagażu rejestrowanym za wyjątkiem:

 • wybuchowych lub łatwopalnych płynów, aerozoli
 • zawierających substancje toksyczne,
 • niedopuszczonych do przewozu w bagażu kabinowym i rejestrowanym (szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego)

Bagaż specjalny i ponadwymiarowy

Z bagażem ponadwymiarowym (wózki inwalidzkie, narty, deski surfingowe, wózki dla dzieci, rowery) należy udać się do odprawy Check-in, a następnie do stanowiska oznaczonego „bagaż ponadwymiarowy”.

W bagażu ponadwymiarowym niedozwolone do przewozu są przedmioty takie jak w bagażu rejestrowanym.

Bagaż zagubiony

Sekcja Lost & Found zapewnia profesjonalną obsługę w przypadku nieregularności związanych z bagażem.

 • W oparciu o procedury linii lotniczych, zapewniamy pomoc w sporządzaniu reklamacji w przypadku zagubionych lub uszkodzonych bagaży

 • Przy użyciu międzynarodowego systemu komputerowego jesteśmy w stanie zapewnić skuteczne poszukiwanie zagubionych bagaży

 • Świadczymy również usługę dostarczania bagażu do pasażerów (za pośrednictwem firm kurierskich)

 • Oferujemy także informację telefoniczną dotyczącą reklamacji bagażowych

Dodatkowo prowadzona jest rejestracja i magazyn rzeczy pozostawionych na pokładzie samolotu. W przypadku zagubionego bagażu należy udać się do stanowiska agenta obsługi naziemnej, który znajduje się w Hali Przylotów.

Bagaż do oclenia

Z bagażem/przedmiotami do oclenia należy udać się przed odprawą biletowo-bagażową, do punktu odprawy celnej, zlokalizowanego po prawej stronie od stanowisk check-in, a przed stanowiskami kontroli bezpieczeństwa.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat przedmiotów, które podlegają obowiązkowi zgłoszenia, należy skontaktować się z pracownikami Służby Celnej.

Podróż ze zwierzętami

Przewoźnik nie zezwala na przewóz zwierząt na swoich rejsach , wyjątek stanowi pies przewodnik.

Szczegóły dotyczące przewozu zwierząt znajdą Państwo na stronie internetowej przewoźnika.

Partnerzy