Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Dojazd

A A A Drukuj

Lotnisko Warszawa/Modlin jest bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą oraz odległymi miejscowościami. Lotnisko współpracuje z 6 przewoźnikami autobusowymi, Kolejami Mazowieckimi oraz korporacją taksówkową. Dla pasażerów preferujących dojazd własnym samochodem dostępnych jest łącznie ponad 1300 miejsc postojowych na parkingach PA1 tuż pod terminalem) oraz PA7 (długoterminowy). Istnieje możliwość wypożyczenia samochodu, na naszym lotnisku znajduje się 8 przedstawicielstw renomowanych wypożyczalni samochodów.

Dojazd własnym samochodem

Dojazd własnym samochodem

Lotnisko Warszawa/Modlin zlokalizowane jest w odległości 36 km na północny-wschód od centrum Warszawy.  W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska krzyżują się dwie ważne drogi: droga szybkiego ruchu S7 łącząca Kraków i Gdańsk  oraz DK62 (Strzelno – Włocławek – Wyszków – Sokołów  Podlaski –  Siemiatycze).

Adres: ul. gen. Wiktora Thommee 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

Współrzędne geograficzne: 52°27'04''N, 20°39'06''E


Atrakcyjna oferta parkingowa

Lotnisko Warszawa/Modlin dysponuje ponad 1300 miejscami postojowymi na parkingach PA1 i PA7.

  • Parking PA1 zlokalizowany jest bezpośrednio przy terminalu, jest on rekomendowany dla osób, które cenią sobie wygodę i czas. Optymalny czas postoju na tym parkingu to 1–3 doby.
  • PA7 to doskonały wybór dla pasażerów pozostawiających swój samochód na okres powyżej 4 dni lub poszukujących ekonomicznych rozwiązań dla krótszego postoju. Parking zlokalizowany jest na terenie Lotniska Warszawa/Modlin, transfer do i z terminala jest bezpłatny.

Kliknij w poniższy baner i zapoznaj się z naszą ofertą parkingową.

Autobus

Linia Warszawa – Lotnisko Warszawa/Modlin

 

Informujemy, że obecnie przewoźnikami oferującymi bezpośrednie połączenia autobusowe z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin do Warszawy są CONTBUS i FLIXBUS.

Contbus

Na stronie www.contbus.pl , pod zakładką  "KUP BILET" - oddajemy do Państwa dyspozycji kilkadziesiąt bezpośrednich kursów ekspresowych na przejazd z Lotniska Warszawa/Modlin do Warszawy i z Warszawy na Lotnisko.
Przyjazdy i odjazdy z Warszawy będą realizowane z przystanku zlokalizowanego przy Hotelu "Marriott", (róg ul. T. Chałubińskiego i ul. Nowogrodzkiej), ok. 100 m. od Dworca Centralnego PKP.

Przewozy będą realizowane, w większości przypadków nowymi, komfortowymi, klimatyzowanymi autokarami turystycznymi marki "VDL".
Czas przejazd najczęściej to tylko ok. 45 min.
UWAGA: Planując podróż należy uwzględnić godziny szczytu w Warszawie i inne utrudnienia w ruchu.

Życzymy Państwu przyjemnej podróży.
 

FlixBus

www.flixbus.pl

Europejski lider międzymiastowych połączeń autobusowych oferuje do/z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin bezpośrednie połączenia do ponad 80 miast, m.in. do Bydgoszczy, Gdyni, Olsztyna, Wrocławia, Zakopanego, Radomia czy Kielc. Pełna lista połączeń dostępna jest TUTAJ.

Dla komfortu pasażerów autobusy FlixBus wyposażone są w wygodne siedzenia z dużą przestrzenią na nogi, toaletę, darmowe Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne. W ramach biletu można podróżować z 1 bagażem podręcznym oraz jednym bagażem głównym o wadze do 20 kg.

Dodatkowe udogodnienia: możliwość zakupu biletu poprzez aplikację mobilną lub bezpośrednio u kierowcy, opcja śledzenia położenia autobusu w czasie rzeczywistym „Gdzie jest mój FlixBus”, system pełnej rezerwacji miejsc, możliwość bezpłatnego anulowania przejazdu nawet do 15 minut przed odjazdem.


Inne kierunki

 

Pociąg

Pociąg

Pociągi Kolei Mazowieckich, TLK oraz EIC zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin. Z przystanku kolejowego Modlin do Lotniska kursują regularnie autobusy Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod drzwi wejściowe terminalu pasażerskiego.

 

Koleje Mazowieckie

Spółka Koleje Mazowieckie przygotowała specjalną ofertę – Bilet Lotniskowy, adresowaną do podróżnych jadących do/z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Dzięki temu, pasażer może za atrakcyjną cenę i z jednym biletem dojechać ze stolicy do lotniska w Modlinie lub z lotniska w Modlinie wrócić do Warszawy. Pociągi Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa – Modlin obsługują nowoczesne, kupione w tym celu pociągi Elf. W pojazdach, w trosce o komfort pasażerów,  znajduje się 190 miejsc siedzących. Poza tym do dyspozycji pasażerów zamontowano dodatkowe półki na bagaż oraz wygodne fotele pasażerskie. Pojazdy są klimatyzowane, a także objęte monitoringiem. Elfy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz podróżnych z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

Pomiędzy stacją kolejową Modlin, a terminalem Lotniska Warszawa/Modlin, co 20-30 minut kursują specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów.

Więcej informacji i szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika www.mazowieckie.com.pl


Pociągi dalekobieżne

Dla pasażerów dojeżdżających z dalszych obszarów województwa mazowieckiego i kraju, PKP ustanowiło postój na stacji kolejowej Modlin dla pociągów TLK oraz EIC relacji:

  • Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna

  • Kraków Główny -  Olsztyn Główny

  • Katowice - Olsztyn Główny

  • Kielce - Olsztyn Główny

  • Warszawa Zachodnia - Kołobrzeg

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów KM znajduje się pod linkiem: KM-rozklad

Pasażerowie pociągów dalekobieżnych mogą korzystać z przewozów regularnych autobusów Kolei Mazowieckich. Bilet na przejazd można zakupić u kierowcy, opłata zgodna z taryfą przewoźnika.

 

Taksówka

Informujemy, że korporacjami taksówkowymi rekomendowanymi przez Lotnisko Warszawa/Modlin są: OPTI Taxi oraz Taxi Modlin.

 

OPTI Taxi

optitaxi.pl

Opti Taxi od ponad 5 lat świadczy usługi taxi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście i zrzesza łącznie ponad 2000 kierowców.

Jako pierwsza korporacja Taxi w Polsce wprowadziła "stałą cenę" za przejazd. Każdy Klient zamawiając taksówkę otrzyma wycenę z góry, która nie zmieni się bez względu na czas podróży i trasę, którą wybierze kierowca.

Opti Taxi dysponuje szeroką gamą samochodów. Do obsługi Portu Lotniczego Warszawa/Modlin dedykowane będą samochody klasy D oraz E, w wersji sedan i kombi a także samochody klasy M w wersji VAN.

Płatności za usługę mogą być realizowane gotówką, kartą kredytową lub przez aplikację OPTI.

Na okres wakacyjny Opti Taxi przygotowało dla Klientów Lotniska atrakcyjne ceny przejazdów.
Szczegółów dowiecie się Państwo od kierowców, którzy oczekują na postoju taxi, przed Terminalem,
w autach oznaczonych logo Opti Taxi.

 

Taxi Modlin

Czas przejazdu do/z Warszawy zajmuje zwykle około 35-40 minut (planując podróż należy uwzględnić aktualną sytuację drogową).

tel. +48 600 105 105, www.modlin-taxi.pl

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu

Na terenie lotniska funkcjonuje 8 przedstawicielstw renomowanych wypożyczalni samochodów. Stanowiska wypożyczalni zlokalizowane są w terminalu (w Hali Ogólnodostępnej w Strefie Przylotów).

 

Informacja dla pasażerów zwracających samochód na lotnisku:

Pasażerowie dojeżdżający wynajętym samochodem mogą go zwrócić bezpośrednio na lotnisku. Samochód należy pozostawić na parkingu P1 (przy terminalu) na stanowiskach oznaczonych logiem wypożyczalni. Wjeżdżając na parking należy pobrać bilet parkingowy i przekazać go obsłudze wypożyczalni. Stanowiska wypożyczalni zlokalizowane są w terminalu (w Hali Ogólnodostępnej, w Strefie Przylotów).

Kontakty:

AVIS
[email protected],[email protected]
+48 695 361 307
+48 22 572 66 25, +48 22 572 65 65
www.avis.pl

CARFREE
[email protected]
+48 794 500 550
+48 22 308 88 87
www.carfree.pl

ENTERPRISE | NATIONAL | ALAMO
+48 662 254 255
www.enterpriserentacar.pl

EUROPCAR
[email protected]
+48 22 650 25 64
www.europcar.com.pl

GLOBAL
[email protected]
+48 12 333 73 16
www.global-rent-a-car.com

HERTZ
[email protected]
+48 22 650 28 96
+48 22 846 32 15
www.hertz.com.pl

PANEK
[email protected]
+48 509 811 211
+48 665 800 800
www.ipanek.pl

SIXT
+48 693 960 069
www.pl.sixt.com

Partnerzy