Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Kontrola bezpieczeństwa

A A A Drukuj

Uprzejmie informujemy, że operator kontroli bezpieczeństwa ma prawo zażądać usunięcia z bagażu kabinowego oraz z bagażu rejestrowanego każdego przedmiotu wzbudzającego jego wątpliwość w zakresie spełnienia wymogów ochrony w lotnictwie cywilnym.

Ponadto zwracamy uwagę, że w przewozie bagażu mają zastosowanie przepisy z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych oraz odpowiednie ograniczenia celne i sanitarne.

Przed kontrolą bezpieczeństwa zdejmuje się płaszcze, kurtki, żakiety i marynarki, które należy umieścić w oddzielnej kuwecie. Operator kontroli bezpieczeństwa może, poprosić o pozbycie się kolejnych przedmiotów stosownie do przypadku.

Aby Państwa podróż przebiegała bez zakłóceń, ważne jest przestrzeganie przepisów przewozu bagażu drogą lotniczą. Ogólne zasady przewozu bagażu, a w szczególności informacje dotyczące przedmiotów dopuszczonych oraz zabronionych do przewozu w transporcie lotniczym znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Taryfy i zasady przewozu bagażu linią lotniczą Ryanair znajdują się na stronie internetowej przewoźnika.

Pasażerowie lotów czarterowych są informowani o zasadach i warunkach przewozu bagażu
w biurze podróży, w którym wykupili swoją wycieczkę.

Listy przedmiotów zabronionych znajdują się tutaj.

 

Partnerzy