Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Nowy Zarząd w Spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin Sp. z o.o.

Rada Nadzorcza Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin   Sp. z o.o. powołała z dniem 10 września br. nowy Zarząd Spółki.

Na stanowiska Członków Zarządu powołani zostali Pan Tomasz Szymczak oraz Pan Grzegorz Hlebowicz.

Poniżej prezentujemy biogramy obu Członków Zarządu.

Tomasz Szymczak, ur. 1968 r. - z wykształcenia ekonomista - to doświadczony menadżer procesów rozwojowych i restrukturyzacyjnych w branży transportu lotniczego i rozwoju infrastruktury.

Posiada  wieloletnie doświadczenie w zarządach spółek handlowych, między innymi w latach 2016 -2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

Dwukrotnie (przez łącznie sześć lat) sprawował zarząd w obecnie największej pod względem liczby obsługiwanych przewoźników lotniczych firmie świadczącej usługi obsługi naziemnej w Polsce piastując w latach 2006-2008 stanowisko Prezesa Zarządu Warsaw Airport Services Sp. z o.o., a następnie w okresie 2014-2016 - Wiceprezesa Zarządu tej firmy pod aktualną nazwą Welcome Airport Services Sp. z o.o.

Będąc w latach 2008 – 2010 Krajowym Koordynatorem ds. Lotnisk w spółce PL. 2012 Sp. z o.o.  prowadził działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami portów lotniczych w Polsce do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012, realizowanymi przez stronę publiczną.

W  latach 2003 – 2005 związany był  ze spółką celową (w ramach konsorcjum) Gdańsk Transport Company powołaną do życia na potrzeby realizacji północnego odcinka autostrady A1 w Polsce, w której  pełnił  funkcję  Menadżera ds. PR & Government Affairs.

Ukończył studia magisterskie na kierunku „Organizacja i zarządzanie” na Uniwersytecie Gdańskim w roku 1993. Posiada tytuł Executive MBA, który uzyskał po ukończeniu studiów na Danube University, Krems an der Donau, w Austrii (2001 r.). W roku 2013 zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Gdańskim za dysertację zatytułowaną: „Globalny duopol w produkcji dużych samolotów cywilnych na podstawie transatlantyckiej konkurencji Boeinga i Airbusa”.

Grzegorz Hlebowicz, ur. w 1967 r.  – to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył z tytułem magistra.

Od 2000 roku  jest związany z różnymi podmiotami z „rodziny lotniskowej”, m.in. w latach 2000 – 2007, pracował w Przedsiębiorstwie  Państwowym „Porty Lotnicze”, w latach 2007 - 2021 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w której m.in. pełnił w latach 2008 - 2014 funkcję rzecznika prasowego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w sprawowaniu nadzoru właścicielskiego nad spółkami prawa handlowego.

Zasiadał w dwóch organach nadzoru spółek zarządzających portami lotniczymi:

•        w latach 2006 – 2008  przewodniczył Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego Poznań-Ławica Sp. z o.o.

•        w latach 2016  - 2019  zasiadał w Radzie Nadzorczej Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Partnerzy