Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Ponad 206 tysięcy pasażerów na Lotnisku Warszawa/Modlin w lipcu

WMI-dron01

Kolejny miesiąc wzrostu odprawionych pasażerów na Lotnisku Warszawa/Modlin. W lipcu br. z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 206 013 Pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86% w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 % więcej niż w lipcu 2020 r. Lotnisko sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W lipcu br.  pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

- Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym Lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 % poziomu ruchu z lipca 2019 roku - mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Już od najbliższego sezonu zimowego miłośników taniego latania z Modlina czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

- Nasz Port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez Pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi  – dodaje Prezes Chorzewski.

Wakacje to przede wszystkim czas turystycznych wyjazdów. Korzystający z niskokosztowych połączeń podróżni wybierają Lotnisko Warszawa/Modlin, mając na uwadze rozbudowaną ofertę lotów, połączoną z możliwością dogodnego dojazdu do Portu, zarówno ze stolicy, jak i całej  Polski. Na Lotnisko można dotrzeć samochodem, pociągiem czy autobusem. Bezpośrednie, regularne połączenia  autobusowe do i z Warszawy zapewniają przewoźnicy Contbus i Flixbus.

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego prawie 19 milionów pasażerów.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy