Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Sierpień rekordowym miesiącem w 2021 r w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin

WMI-Ryanair

Kolejny miesiąc wzrostu odprawionych pasażerów na Lotnisku Warszawa/Modlin. Sierpień to do tej pory najlepszy miesiąc 2021 roku. Z usług Portu Lotniczego skorzystało blisko 220 tysięcy pasażerów.

W sierpniu z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 219 647 podróżnych. To wzrost aż o 104,7% w stosunku do sierpnia 2020.

Z każdym miesiącem widzimy jak w szybkim tempie odbudowuje się ruch pasażerski w naszym Porcie. Odnotowany w sierpniu wolumen ruchu stanowił już 72,5% poziomu ruchu z sierpnia 2019 roku. Bezsprzecznie, do tak dobrych wyników przewozowych przyczyniła się bardzo bogata oferta połączeń lotniczych na naszym lotnisku, w tym tych typowo wakacyjnych. Przewidujemy, że przy utrzymaniu się obecnego trendu wzrostu, w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z wyników porównywalnych do tych sprzed pandemii - mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko sukcesywnie rozwija także swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W sierpniu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty  ponad 170 połączeń tygodniowo na 53 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

Już od najbliższego sezonu zimowego zwolenników taniego latania z Lotniska Warszawa/Modlin czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Pasażerowie korzystający z usług Portu jeszcze w tym roku będą mogli doświadczyć komfortu podróży lotniczych na pokładach najnowocześniejszych statków powietrznych typu Boeing 737-8200 „Gamechanger”, które sukcesywnie zastąpią statki we flocie przewoźnika dedykowanej do obsługi  tras z Lotniska Warszawa/Modlin.

W dniu 9 września br. na Lotnisku Warszawa-Modlin dokonano oficjalnej prezentacji pierwszego z ośmiu nowo nabytych przez  Ryanaira tego typu samolotów w barwach Buzz (nowej marki irlandzkiego przewoźnika).

 

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego ponad 19 milionów pasażerów.

Kontakt: Marek Rymkiewicz, [email protected]

Partnerzy