Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Uwaga! Utrudnienia drogowe przy dojeździe na Lotnisko Warszawa/Modlin W związku z budową drogi ekspresowej S7 na odcinku od Płońska do Czosnowa.

Począwszy  od 10 stycznia 2023 r. nastąpią okresowe utrudnienia w komunikacji drogowej. Mogą one mieć wpływ na  wydłużenie czasu dojazdu na Lotnisko Warszawa/Modlin.

W związku z powyższym pasażerom i innym osobom korzystającym z pojazdów kołowych podczas dojazdów na Lotnisko rekomendujemy rozpoczynanie podróży do Portu Lotniczego ze stosownym wyprzedzeniem, tj. w czasie uwzględniającym potencjalne utrudnienia komunikacyjne na drodze.

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od Płońska do Czosnowa, której inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozpocznie sie od przeniesienia ruchu na tymczasowe drogi objazdowe, równoległe do starej trasy. Kierowcy nadal będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

W pierwszej kolejności zmiany zostaną wprowadzone na jezdni w kierunku Warszawy, za mostem na Wiśle, w Kazuniu Nowym na odcinku ok. 800 metrów. W kolejnych etapach ruch na drogi objazdowe zostanie przełożony:
- na jezdni w stronę Gdańska, za węzłem Błonie (skrzyżowanie S7 z DK85), na długości ok. 1,7 km;
- na ok. 800 metrach za mostem na Wiśle, na jezdni w kierunku Gdańska, przed węzłem Modlin (S7/DK62);
- na ok. 600 metrach, na jezdni w kierunku Warszawy, za węzłem Modlin do mostu przez Wisłę
- na ul. Warszawską pomiędzy Czosnowem a węzłem Błonie, na jezdni w stronę Gdańska, długości ok. 3 km;
- z jezdni prowadzącej ruch w kierunku Warszawy na jezdnię w stronę Gdańska, na długości ok. 3 km, pomiędzy węzłem Błonie a Czosnowem.

Wprowadzanie czasowej organizacji ruchu, odbywać się będzie etapowo, do końca stycznia. Zmiany będą obowiązywać przez 12 miesięcy. Wyłączenie z ruchu odcinków starej drogi pozwoli wykonawcy rozpocząć prace przy budowie nowych, trzypasowych jezdni i obiektów inżynierskich.

Wszystkie zmiany w organizacji ruchu są na bieżąco podawane na stronie: S7 Płońsk - Czosnów (s7plonsk-czosnow.pl)

Prezentujemy  schemat 1 Etapu  czasowej organizacji ruchu, która zostanie wdrożona w dniu 10 stycznia 2023 r.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania podczas podróży z/do Lotniska z połączeń kolejowych oferowanych przez Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. https://modlinairport.pl/sites/default/files/rozklad_jazdy_pkp_-_lotnisko_od_11.12.2022_do_11.03.2023.pdf

 

 

 

Partnerzy