Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Wdrażamy program „Sunflower”

Port Lotniczy Warszawa/Modlin kierując się dbałością o komfort wszystkich pasażerów korzystających z lotniska, w dniu 02 listopada 2022 r uruchomił Program Hidden Disabilities Sunflower.

Pomysł na program „Sunflower” narodził się w Wielkiej Brytanii w 2016 roku. Jego istotą jest ułatwianie podróży osobom z ukrytymi niepełnosprawnościami oraz szerzenie świadomości o takich niepełnosprawnościach. Program Hidden Disabillites Sunflower ma na celu szerzenie świadomości społeczeństwa niepełnosprawnościach ukrytych, a w szczególności uwrażliwienie osób pracujących w szeroko rozumianym sektorze usług, na trudności jakie w podróży napotykają osoby z niepełnosprawnościami niewidocznymi. Słonecznik na zielonym tle w dyskretny sposób informuje wszystkich przebywających na terenie lotniska, że osoba, która posiada gadżet z widocznym logiem może potrzebować wsparcia oraz indywidualnego podejścia w czasie swojej podróży.

Dołączając do inicjatywy obecnej w coraz większej liczbie instytucji i miejsc publicznych, w tym w wielu portach lotniczych  całego świata, pracownicy Portu Lotniczego Warszawa/Modlin chcą tworzyć bardziej przyjazną przestrzeń dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami, w tym również niewidocznymi.

Smycze z logiem Hidden Disabilities Sunflower będą dostępne dla Pasażerów w punkcie informacji lotniskowej lotniska Warszawa/Modlin – należy pamiętać, że gadżety informują o ukrytych niepełnosprawnościach.

 

Reprezentujący nasze lotnisko Piotr Okienczyc oraz Justyna Cieślak rozmawiali na temat programu w studiu portalu Anywhere.pl z Panią Anną Korytowską. Jak wspomniała Justyna Cieślak , ok. 3/4 spośród ok. 5 milionów ludzi z niepełnosprawnościami w Polsce ma właśnie ten rodzaj niepełnosprawności. Piotr Okienczyc wymienił kilka przykładowych ukrytych niepełnosprawności: spektrum autyzmu, demencja, cukrzyca. Warto zapoznać się z tym wywiadem – w krótkiej i przystępnej formie przekazuje on wiele interesujących informacji.

 

https://anywhere.pl/109539/slonecznik-znak-osob-z-ukryta-niepelnosprawnoscia-warszawa-modlin

 

 

 

Partnerzy