Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Wrzesień na Lotnisku Warszawa/Modlin – coraz bliżej wyników z 2019 roku!

Kolejny doskonały miesiąc dla podwarszawskiego Lotniska. Ponad 206 tysięcy pasażerów skorzystało z jego usług we wrześniu br. To o prawie 140% więcej niż w szczycie sezonu wakacyjnego roku 2020.

Oddalone zaledwie o 38 kilometrów od ścisłego centrum Warszawy Lotnisko Warszawa/Modlin w szybkim tempie odbudowuje ruch lotniczy. Atrakcyjna siatka połączeń lotniczych i korzystne ceny powodują, że liczba pasażerów zbliża się do tej z okresu przed pandemią. Nie bez znaczenia jest też fakt znoszenia obostrzeń dotyczących obowiązkowej kwarantanny przy podróżowaniu do coraz większej liczby państw.

Od 10 września br. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. ma nowy, dwuosobowy  Zarząd, który tworzą: p. o. Prezesa Zarządu - Tomasz Szymczak oraz Wiceprezes Zarządu – Grzegorz Hlebowicz.

- Ze względu na swoje korzystne usytuowanie, dogodne połączenia i oczywiście ceny, Lotnisko Warszawa/Modlin jest dla wielu mieszkańców centralnej i wschodniej Polski portem pierwszego wyboru. Ostatnie kilka miesięcy turystycznego przyspieszenia pokazuje jak bardzo pasażerowie spragnieni są podróżowania, a nasze Lotnisko im to zapewnia – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu  Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

We wrześniu z podwarszawskiego Lotniska skorzystało 206 274 podróżnych. To blisko  84% wyniku z września 2019, czyli jednego z lepszych miesięcy w historii Modlina.

W miesiącach  urlopowych 2021 podróżni mieli możliwość skorzystania z połączeń na 53 kierunkach. W sezonie Zima 2021/2022 będzie ich 46, w tym 5 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Malta, Ryga i Sztokholm.

Lotnisko jest też stałą bazą dla 7 samolotów Ryanair. Do końca tego roku część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 zostanie zastąpiona przez 3 Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz. Pierwszy z nich przyleciał na lotnisko 6 października br.

- Jeśli sytuacja związana z Covid-19 nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu, to biorąc pod uwagę aktualne statystyki i przyszłoroczne prognozy ruchu pasażerskiego, w 2022 roku planujemy zbliżenie się do poziomu ruchu z roku 2019 – dodaje Prezes Szymczak.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

 

Partnerzy